Тема: Утопленнялюдини. Домедичнадопомога в разіутоплення.
1.Ознайомтесь з текстом
Утоплення - це один із видів механічної асфіксії, що виникає внаслідок потрапляння в дихальні шляхи води або інших рідин. Для того,щоб людина загинула від утоплення ,необов’язковим є занурення тіла у велике водоймище. Людина може втопитися навіть у калюжі, тазу, діжці тощо. Це можливо у випадках алкогольного сп’яніння або під час епілептичного нападу потрапляє обличчям у калюжу води.
Смерть у разі утоплення може настати протягом 2-3 хвилин внаслідок припинення надходження до легень кисню. Можлива й миттєва зупинка серця. Це може статися в результаті раптової дії холоду, а також при потраплянні у верхні дихальні шляхи навіть невеликої кількості води.
2.Передивитесь відео
3.Запишить у зошиті:
Алгоритм дій при наданні домедичної допомоги постраждалому у разі утоплення
1.Забезпечити власну безпеку.
2.Якщо потопаючий знаходиться у воді, потрібно кинути йому рятувальний засіб.
3. Якщо ви підпливаєте до потопаючого, допоможіть йому скористатися рятувальним жилетом або іншими засобами. Необхідно підпливати до потопаючого зі спини. Під час наближення до потопаючого важливо попросити його заспокоїтися та пояснити йому, що ви в змозі йому допомогти.
4.Якщо потопаючий непритомний, та перебуває у воді, необхідно перевернути його на спину та перевірити наявність дихання.
а) якщо постраждалий дихає, його потрібно якнайшвидше доправити до берега. Зателефонувати в «103», перевести постраждалого в стабільне положення та вкрити термопокривалом.
б) якщо постраждалий не дихає, потрібно якнайшвидше транспортувати його до берега та проводити серцево-легеневу реанімацію. При підозрі на травму шийного відділу хребта необхідно повернути постраждалого на бік, утримуючи голову, шию та тулуб на одній лінії.
5.Розмістіть постраждалого на схилі на тверду поверхню.
6.Запрокиньте голову делікатно дещо назад і послухайте чи постраждалий дихає протягом 10 секунд.
7.Тоді пальці прикладаємо до сонної артерії і протягом 5 секунд визначаємо наявність пульсу. Якщо пульсу немає, то приступаємо до реанімації.
8.Якщо дихання наявне, то це свідчить і про наявність серцебиття. Тоді констатуємо,що постраждалий знаходиться у без свідомому стані.
9. Виклик «103»
10.Знімаємо одяг, розтираємо спиртом, вкриваємо і в такому положенні чекаємо приїзду «103».
Важливі рекомендації
•Завжди підозрюйте травму шийного відділу хребта у пірнальників.
• Натискання грудної клітки у воді неефективні.
• При гіпотерапії постраждалі менш чутливі до нестачі кисню при зупинці серця.
Одночасно з проведенням серцево-легеневої реанімації зігрівайте постраждалого, це збільшить шанси відновити роботу серця.
Після надання невідкладної допомоги потерпілого госпіталізують. Госпіталізація є обов’язковою навіть при відновленні дихання, кровообігу і свідомості. Тут є небезпека появи синдрому «вторинного утоплення». При цьому синдромі на фоні відносного благополуччя раптово виникають болі в грудній клітці, виражена задишка, швидко наростаючий ціаноз, кашель з виділенням кров’яної мокроти. Крім набряку легень молозиві такі ускладнення як пневмонія. Порушення дихання та серцевої діяльності, психічні порушення
Д/З
1.Опрацювати текст параграфа №8 (електр.підручник)
2.Відповісти на запитання:
З берега ви помітили людину, яка топиться і от-от може піти на дно. Якими будуть ваші подальші дії?
3..Відповіді надсилайте на Вайбер - 0675835639 або е-почту natalamahova77@gmail.com
04.09.2024.11 кл Доброго ранку ! Посилання на онлайн-урок о 9-20 год . https://meet.google.com/jpu-pwzg-doq Тема: Вступний інструктаж.Техніка безпеки під час дистанційного навчання. Історія виникнення міжнародного гуманітарного права як галузі міжнародного публічного права. Призначення і сфера застосування МГП.Відмінність МГП від прав людини. Інструктаж №______ з пожежної безпеки життєдіяльності під час проведення занять предмета «ЗахистУкраїни» https://drive.google.com/open?id=0B1qzzRkP5l9bM252VTJqdUZGY0U 1. Загальне положення. Пожежна безпека учнів під час занять предмета «Захист України» забезпечується чіткою організацією, точним дотриманням встановлених правил і заходів безпеки, високою дисципліною всіх учнів. 2. Перед початком занять. Учні повинні приходити на заняття предмета «Захист України» без запізнень, підготовленими. Заходити у кабінет без дозволу викладача до дзвінка на урок заборонено. Засоби мобільного зв’язку...
10 кл 27.11.2024 Доброго дня, десятий клас! Посилання на онлайн урок https://meet.google.com/yzr-bfng-vsa Тема 3. Домедична допомога у разі порушення прохідності дихальних шляхів та в інших невідкладних станах (Продовження) Тема уроку: Алгоритм надання допомоги у разі втрати свідомості 1.Подивіться відео 2.Зробити конспект параграфу №15 Д/З 1. Опрацювати текст параграфу №15 2.Скласти алгоритм надання невідкладної допомоги невтомному потерпілому від повіді надсилайте на Вайбер – 0675835639 або e-mail: natalamahova77@gmail.com
Комментарии
Отправить комментарий