Захист України 11 кл. 18.12.2024

 11 кл.18.12.2024

Доброго дня,шановні одинадцятикласники!

 Посилання на онлайн урок  о 9-20 https://meet.google.com/eqv-roxd-cbw

Тема   :  Порядок дій в умовах особливого періоду, під час артилерійського  обстрілу, у натовпі, у разі  виявлення  підозрілого предмета.   

Перегляд відео.

Що потрібно робити під час артилерійського обстрілу.




Ознайомтеся з текстом та законспектуйте

Порядок дій під час артилерійського обстрілу (бомбардування). 

У сучасних умовах загострення відносин між окремими державами, яке може перерости у збройний конфлікт, особливу небезпеку для населення становить використання противником артилерії та військової авіації. Артилерійський обстріл (бомбардування) — один із найнебезпечніших видів вогневого ураження під час воєнних конфліктів, внаслідок якого можлива велика кількість випадкових жертв серед населення.

З метою захисту населення в разі виникнення збройного конфлікту з застосуванням військової авіації та артилерії громадянам рекомендують за перші ознаки воєнної агресії або за відповідною інформацією органів влади залишити місто та виїхати до сільської місцевості до рідних чи знайомих. ділянки з приміщеннями для проживання. житлово-експлуатаційні органи У разі самостійного виїзду слід взяти речі, які рекомендують брати під час оголошення евакуації, а також відключити у квартирі електрику, газ, воду.

Якщо обстріл застав біля будинку, негайно зійти біля підвалу.   Якщо підвал відсутній або зачинений, зайти до сусідів на першому поверсі. Є правило: що нижче спустишся, то безпечніше. Зазвичай снаряди влучають у верхні поверхи. Якщо артилерійський обстріл застав у будинку зненацька і не втратило часу зреагувати, швидко зайняти приміщення, які розташовані подалі від вікон, балконів (коридор, ванна кімната тощо), і дочекатися закінчення вибухів. Найчастіше уламки потрапляють у приміщення через вікна. Якщо є можливість, заздалегідь заклеїти скло вікон скотчем або забарикадувати шафами — це врятує від осколків скла. Якщо обстріли постійні, необхідно завчасно забарикадувати вікна мішками з піском, важкими меблями, промовами.

 У жодному разі не можна вибігати з будинків на вулицю, користуватися ліфтом.

Якщо артилерійський обстріл застав на вулиці, негайно лягти на землю (канаву, яму), щільно притулитися до якогось виступу: бордюру, клумбі, паркану чи бетонної конструкції — та накрити голову руками. Найчастіше причиною поранення є не пряме попадання снаряда, а його обломки та вибухова хвиля. Снаряди й міні розриваються у верхньому шарі ґрунту, а уламки після підриву летять на висоті 30-50 см над землею.

Укриття має бути заглибленим і, разом із тим, розташовуватися подалі від споруд, які можуть обвалитися внаслідок прямого влучання або спалахнути. Ідеально захищає траншею чи канава (подібна до окопу) завглибшки 1-2 м, розташована на відкритому місці.

Після закінчення обстрілу необхідно зачекати приблизно 10 хв. застосування спеціальних боєприпасів може бути заміновано. касетних боєприпасів та снаряди, які не підірвалися, можуть вибухнути від найменшого дотику.

У випадку, коли обстріл застав у транспорті (таксі, тролейбусі, трамваї): 

  1. Попросити водія зупинити транспортний засіб.
  2. Вийти з транспортного засобу та відбігти від дороги у напрямі від багатоповерхівок та промислових об'єктів, лягти на землю та закрити голову руками.

Якщо вибухи застали в дорозі на власному автомобілі — не розраховувати, що на авто можна швидко втекти від обстрілу. Необхідно зупинитися, вийти з автомобіля та відбігти якомога далі від дороги.

Укритися під час артилерійського обстрілу можна:

— у забезпеченому бомбосховищі;

- у підземному переході;

— у будь-якій канаві, траншеї, ямі;

- у трубі водостоку під дорогою;

- вздовж високого бордюру чи підмурку огорожі;

— у підвалі під капітальними будинками старої забудови;

- в оглядовій ямі гаража, станції технічного обслуговування;

- у каналізаційних люках;

— у вірвах, що залишилися від попередніх обстрілів.

Не можна використовувати для укриття:

  • під'їзди будинків;
  • місця під технікою (вантажівкою, автобусом);
  • не підготовлені для укриття підвали;
  • укриття, що розташовані ближче за 30-50 м від багатоповерхових будівель;
  • проходь між штабелями, контейнерами, будівельними матеріалами.

Поведінка у товпі.   Натовп – це особливий біологічний організм. Він діє за своїми законами і не завжди дбає про інтереси окремих осіб, зокрема про їхню життя.

Почуття страху, що охоплює групу людей, миттєво передається іншим і переростає у некерований процес — паніку.   У людей різко зростає емоційність сприйняття того, що діється навкруги, знижується рівень відповідальності за свої вчинки. Людина не може розумно оцінити власну поведінку та ситуацію, що склалася. У такій атмосфері досить тільки одному висловити, виявити бажання втекти з небезпечного району, як людська маса починає сліпо копіювати його дії. Тому люди найчастіше гинуть не від самої небезпеки, а від страху та паніки, що виникають у натовпі. Про це треба завжди пам'ятати і передбачати можливе поведення натовпу.

Щоб не загинути в товпі, краще правило — не потрапляти в нього чи обминути його. виходу. Найбільша тиснява буває біля дверей, перед сценою, біля арені тощо. звертати увагу на запасні та аварійні виходи, знати, як до них добратися.

Не наближатись до вітрин, стін, скляних дверей, до яких тобі можуть притиснути. Якщо натовп захопив - не чинити йому опору.   Глибоко вдихнути, зігнути руки біля ліктів, підняти їх, щоб захистити грудну клітку. Не тримати руки в кишенях, не чіплятися ні за що руками, бо їх можуть зламати. Якщо є можливість защіпнути одяг. Високі підбирання можуть коштувати життя так само, як і розв'язана шнурівка. Потрапивши в натовп, необхідно якнайшвидше зняти прикраси, шарф, краватку, викинути сумку, парасольку тощо. Якщо щось упало, у жодному разі не намагатися підняти, бо життя найдорожче.

Головне завдання у товпі - не впасти  . Якщо збили з ніг і людина впала на землю, треба спробувати згорнутися клубком і захистити голову руками, прикриваючи затишок. За будь-якої нагоди потрібно спробувати стати на ноги.

З метою запобігання надзвичайним ситуаціям під час проведення масових заходів рекомендують об'єднати колег, друзів, знайомих, які беруть участь у масових заходах, у так звані «групи спасіння». Основне їхнє завдання — своєчасне та оперативне реагування на раптові запити присутніх та недопущення панічних настроїв.

Підозрілі предмети

 Виявлення підозрілого предмета.   Підозрілі предмети та речі - це сумки, пакети, згортки, портфелі, картонні коробки, пакування цигарок, приймачі, мобільні телефони, іграшки тощо, у яких можуть бути замасковані вибухові пристрої або в які може бути закладена вибухівка (29.1).

Ознаки підозрілих предметів, які можуть виявитися вибуховими пристроями, такі: наявність дротів, малої антени, скотчу, підозрілих звуків (цокання годинників, клацання), джерел електричного живлення (батарейок, акумуляторів), розтяжки з дроту (шпагату, вершки), незв. невластивий, специфічний запах.

Якщо виявлено підозрілий предмет у під'їзді будинку:

  • не залишайте без уваги річ, яка не має там перебувати;
  • опитайте сусідів, щоб встановити особу, яка цю річ залишила;
  • якщо власника не визначили, негайно повідомите про нахід чергової служби МВС, СБУ, ДСНС та місцевого підрозділу з питань цивільної захисту.

Якщо виявлено підозрілий предмет у громадському транспорті:

  • не залишайте без уваги забуту або бездоглядну річ;
  • зверніть увагу людей, що є поруч з вами, на таку річ і опитайте їх, намагаючись визначити власника або особу, яка могла цю річ залишити;
  • якщо власника не визначено, негайно повідомте про знахідку водія (машиніста) транспортного засобу.

Якщо виявлено будь-де підозрілий предмет, то:

  • не чіпайте, не відкривайте та не переміщуйте його;
  • зафіксуйте час його виявлення;
  • не використовуйте мобільні телефони та засоби радіозв'язку;
  • обов'язково дочекайтеся прибуття оперативно-слідчої групи, фахівців МВС та ДСНС та вкажіть місце розташування підозрілого предмета;
  • простежте, щоб люди відійшли на безпечне відстань від знахідки.

Якщо знайдено підозрілий предмет, який може виявитися вибуховим пристроєм, або боєприпаси, безпечними відстанями слід вважати такі рекомендовані зони евакуації та оточення.

Підозріла знахідка: вибуховий пристрій чи боєприпаси

Зоні евакуації та оточення

Граната РГД-5

Щонайменше 50 м

Граната Ф-1

Щонайменше 300 м

Тротилова шашка масою 200 г

50 м

Тротилова шашка масою 400 г

75 м

Пивна банка місткістю 0,33 л

60 м

Міна МОН-50

75 м

Валіза (кейс)

230 м

Дорожня валіза

350 м

Автомобіль легковик

600 м

Мікроавтобус

900 м

Вантажна автомашина (фургон)

1250 м

 

Домашнє завдання.

1. Зробити конспект

2.Опрацювати текст параграфа №29 (електронний підручник)

..  https://drive.google.com/file/d/1DQ8NMQqDgT379KJVsRWG6Ll7zXQjudoN/view?usp=sharing   - - Захист Вітчизні 11 кл. (електронний підручник)

3. Фото конспекту надіслати на вайбер або Телеграм -0675835639


Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Захист України 11 кл. 04.09.2024

Захист України 11кл.10.04.2024

Захист України 10 кл.27.11.2024